eurogory.com
"W życiu wszystko ma swoją cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić. Dla mnie cena nigdy nie jest za wysoka, gdyż wiem, że kto się boi dużej stawki — umiera: fizycznie wciąż żyje, lecz traci duszę." — Jacek Pałkiewicz

Góry Półwyspu Bałkańskiego

Chcesz nam pomóc we wzbogacaniu treści Internetowego Przewodnika Górskiego eurogory.com poprzez dodanie nowego tekstu lub udostępnienie swoich zdjęć — napisz do nas!

Półwysep Bałkański znajduje się w południowo-wschodniej Europie, między Morzem Adriatyckim i Jońskim na zachodzie oraz Morzem Czarnym i Egejskim na wschodzie. Region ten był od zawsze niespokojny politycznie, często toczyły się tu wojny. Do krajów Półwyspu Bałkańskiego należą Grecja, Bułgaria, Albania, Macedonia, Kosowo (którego niepodległość nie została uznana przez całą społeczność międzynarodową), Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja. Bałkany to w dużej części tereny górzyste. Najbardziej znane pasma górskie tego regionu znajdują się prawie w całości w Bułgarii:

  1. Bałkany (Stara Płanina)
  2. Riła
  3. Pirin
  4. Rodopy
  5. Góry Dynarskie — mało popularne, rozległe pasmo, ciągnące się wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego przez tereny należące do kilku państw, głównie dawnej Jugosławii.
Najwyższy szczyt Bułgarii — Musała
Najwyższy szczyt Bułgarii
— Musała (2925 m n.p.m.)
Półwysep Bałkański
Półwysep Bałkański

Dodaj komentarzKomentarze (0)

Wyszukiwarka noclegów

Wyszukiwarka połączeń

rozkład jazdy PKS PKP BUSY bilety lotnicze bilety autokarowe

Kalkulator walutowy

=     Kurs sprzedaży NBP: 1€ = 4.9053 PLN

Prognoza pogody