eurogory.com
"Z gór każdy wraca odmieniony. Nigdy nie pozostaje ta samą osobą, co przed wyjazdem. Ma to wiele wspólnego z faktem zwolnienia tempa życia, z tym że nie jest się osaczonym przez kłopoty i zmartwienia. Po wielu mocnych przeżyciach wspinam się, aby zobaczyć inne góry i przekonać się, jak sobie poradzę tym razem." — Doug Scott

Góry Półwyspu Bałkańskiego

Chcesz nam pomóc we wzbogacaniu treści Internetowego Przewodnika Górskiego eurogory.com poprzez dodanie nowego tekstu lub udostępnienie swoich zdjęć — napisz do nas!

Półwysep Bałkański znajduje się w południowo-wschodniej Europie, między Morzem Adriatyckim i Jońskim na zachodzie oraz Morzem Czarnym i Egejskim na wschodzie. Region ten był od zawsze niespokojny politycznie, często toczyły się tu wojny. Do krajów Półwyspu Bałkańskiego należą Grecja, Bułgaria, Albania, Macedonia, Kosowo (którego niepodległość nie została uznana przez całą społeczność międzynarodową), Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja. Bałkany to w dużej części tereny górzyste. Najbardziej znane pasma górskie tego regionu znajdują się prawie w całości w Bułgarii:

  1. Bałkany (Stara Płanina)
  2. Riła
  3. Pirin
  4. Rodopy
  5. Góry Dynarskie — mało popularne, rozległe pasmo, ciągnące się wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego przez tereny należące do kilku państw, głównie dawnej Jugosławii.
Najwyższy szczyt Bułgarii — Musała
Najwyższy szczyt Bułgarii
— Musała (2925 m n.p.m.)
Półwysep Bałkański
Półwysep Bałkański

Dodaj komentarzKomentarze (0)

Wyszukiwarka noclegów

Wyszukiwarka połączeń

rozkład jazdy PKS PKP BUSY bilety lotnicze bilety autokarowe

Kalkulator walutowy

=     Kurs sprzedaży NBP: 1€ = 4.5881 PLN

Prognoza pogody